Oferujemy kompleksowe zabiegi dla twarzy i ciała oparte o zaawansowane technologie, różnorodne metody i komplementarne połączenie wiedzy, jakości, efektywności i bezpieczeństwa. A wszystko w niezwykle komfortowych warunkach, przyjaznej atmosferze i z zachowaniem najwyższych standardów.
Drobne poszerzone naczynka krwionośne na nogach popularnie nazywamy „pajączkami’.
Przez pacjentki odczuwane są jako defekt kosmetyczny, ale mogą również być przejawem zaburzeń krążenia żylnego w kończynach dolnych. Zamykanie pajączków naczyniowych musi być poprzedzone diagnostyką.
Zapraszamy na wstępną bezpłatną ocenę naczynek w oświetlaczu naczyniowym.
Najczęściej wtedy uwidaczniają się również żyły układu powierzchownego, tworzące „siateczkę” żył podskórnych.
Pajączki naczyniowe i żyły siateczkowate mogą być skutkiem niewydolności żył układu głębokiego.
W takim przypadku zamykanie „pajączków” nie osiągnie efektu kosmetycznego, ponieważ naczynka znowu się otworzą, w związku z przyczyną główną choroby żylnej.
DLA PRAWIDŁOWEJ DIAGNOSTYKI CAŁEGO UKŁADU ŻYLNEGO WYMAGANA JEST KONSULTACJA CHIRURGA NCZYNIOWEGO razem z badaniem DOPPLER (UDP) układu żylnego. Chirurg naczyniowy omawia problem i wskazuje procedury postępowania.
Niewydolność układu żylnego jest chorobą związaną z wiekiem, ale również spotykana jest u młodych osób.
Metody zamykania „pajączków” naczyniowych :
W zależności od rozległości zmian oraz obszaru może być konieczne wykonanie serii zabiegów. Najczęściej są to 2-4 zabiegi w odstępach ok. 6 tygodniowych dla leczonego obszaru. W tym czasie następuje resorpcja zamkniętych naczynek.
W innej okolicy zabieg można wykonać wcześniej.
W przypadku skleroterapii pacjentka musi bezwzględnie zakładać pończochy uciskowe (kompresjoerapia), jeszcze przed wstaniem z łóżka, aby ciśnienie w kończynach dolnych nie otworzyło naczynek do których podano preparat w postaci pianki do zamknięcia (sklejenia) naczynka.
Inne procedury wspomagające: