Oferujemy kompleksowe zabiegi dla twarzy i ciała oparte o zaawansowane technologie, różnorodne metody i komplementarne połączenie wiedzy, jakości, efektywności i bezpieczeństwa. A wszystko w niezwykle komfortowych warunkach, przyjaznej atmosferze i z zachowaniem najwyższych standardów.
Po zastosowaniu dobrych aparatów uzyskuje się prawie 99% redukcję owłosienia. Czasem pozostaje jedynie meszek, często niewidoczny dla oczu. Zasada działania lasera oparta jest na zjawisku selektywnej fototermolizy. Polega na zamianie światła emitowanego przez laser w ciepło absorbowane przez melaninę – barwnik zawarty we włosie. Obecnie jest to jedyna metoda długotrwałego zniszczenia mieszków włosowych oraz struktur około mieszkowych, odpowiedzialnych za ich ponowny wzrost.
W gabinetach kosmetycznych można spotkać się z dwoma pojęciami, które są często mylone – depilacja i epilacja.
Depilacja polega na tymczasowym usunięciu zbędnego owłosienia za pomocą metod mechanicznych bądź chemicznych.
Epilacja uznawana jest za trwałe usunięcie owłosienia za pomocą specjalistycznych urządzeń.
Na rynku istnieje wiele metod epilacji. Po zastosowaniu dobrych aparatów uzyskuje się prawie 99% redukcję owłosienia. Czasem pozostaje jedynie meszek, często niewidoczny dla oczu.
Systemy laserowe:
Zasada działania lasera oparta jest na zjawisku selektywnej fototermolizy. Polega na zamianie światła emitowanego przez laser w ciepło absorbowane przez melaninę – barwnik zawarty we włosie. Im większe powinowactwo długości fali świetlnej do melaniny, tym lepsza absorpcja i tym bardziej skuteczna epilacja. Obecnie jest to jedyna metoda długotrwałego zniszczenia mieszków włosowych oraz struktur około mieszkowych, odpowiedzialnych za ich ponowny wzrost.
W naszym gabinecie posiadamy LASER ALEKSANDRYTOWY.
Długość fali 755nm ma największe powinowactwo do melaniny włosa.
Opatentowany system aktywnego chłodzenia skóry kriogenem, który jest natryskiwany na skórę bezpośrednio przed impulsem laserowym powoduje, że zabieg jest mniej bolesny.
Laser aleksandrytowy, ze względu na swoje najlepsze powinowactwo do melaniny włosa nazywany jest często „ZŁOTYM STANDARDEM EPILACJI”.
Źródło światła w postaci kryształu aleksandrytu jest bardzo czułe na wstrząsy i może ulec uszkodzeniu. Dlatego jest to droższe rozwiązania techniczne. Z tego powodu laser aleksandrytowy stosowany jest w Polsce rzadziej niz popularne lasery oparte na diodzie. Poza tym energia lasera prowadzona jest światłowodem, który również łatwo może ulec uszkodzeniu. Gabinety posiadające taki system nie mogą pozwolić sobie na wypożyczanie aparatu i „oszczędności”. Zabiegi wykonywane tymi aparatami są często droższe, a nie świadomy pacjent często nie rozważa kwestii efektywności zabiegu kierując się tylko ceną zabiegu.
Każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją, a wyniki nie zależą tylko od zastosowanej technologii, ale również od indywidualnych predyspozycji organizmu, w tym od zawartości melaniny, grubości włosa, itp.
INFORMACJA o innych typach laserów:
Lasery diodowe – najczęściej stosowane. Są one bardzo popularne, ponieważ dioda jest bardzo trwałym technicznie elementem. Aparat bez problemu może być transportowany pomiędzy gabinetami, co jest niezwykle ważne w przypadku współpracy między gabinetami, które proponują zabiegi epilacji, w ramach sesji, podczas których laser jest wypożyczany z innego gabinetu. Laser diodowy ma jednak mniejsze powinowactwo do melaniny, niż laser aleksandrytowy. Jest popularny, bo może również być stosowany u osób o bardzo ciemnej karnacji, typu negroidalnej (informacja na podstawie danych z USA)
IPL (intense pulsed light) – to światło, które nie jest laserem, choć nieraz potocznie się tak mówi. Jest to światło rozproszone mające małą moc. Aparaty wykorzystywane są często w gabinetach kosmetycznych przez osoby nie mające wiedzy lekarskiej. IPL ma znacznie mniejszą moc niż laser, nie usunie wszystkich cebulek włosowych. Ostatnie badania donoszą, ze początkowo po zabiegach IPL efekt krótkotrwały jest czasami bardzo silny. Jednak po dłuższym czasie dochodzi do wznowy owłosienia. Być może wynika to z biostymulującego działania światła rozproszonego jakim jest IPL. Światło w urządzeniu IPL generowane jest przez lampę ksenonową, a następnie przechodzi przez układ filtrów. Jest to światło rozproszone mające małą moc.Przez brak selektywności w wyborze długości fali istnieje niebezpieczeństwo pokrycia się emitowanych długości fal z zakresem absorpcji światła przez hemoglobinę, tj. 400- 500 nm i zwiększa się ryzyko oparzenia.Lampy ksenonowe mają małą moc, stąd należy wydłużyć czas impulsu. Zabieg niesie więc większe ryzyko przegrzania i oparzenia i na pewno jest bardziej bolesny.
Znaczenie cyklu wzrostu włosa dla efektów depilacji laserowej. Cykl włosa obejmuje następujące fazy:
Laser usuwa włosy tylko w fazie wzrostu tzw. anagenie. Część włosów w skórze pozostaje w fazie uśpionej w telogenie. Włosy przechodzą swój cykl rozwojowy i wchodzą w fazę wzrostu. Kolejne zabiegi, odroczone w czasie, powodują utratę włosów, które przeszły do fazy anagenu. Dlatego po pewnym czasie, w zależności od okolicy po upływie kilku miesięcy, kilku lat, zauważamy odrastanie włosów. Jednak nowo powstałe owłosienie jest znacznie delikatniejsze, cieńsze i rzadsze.
Na godzinę przed zabiegiem można zastosować krem EMLA znieczulający miejscowo. W przypadku lasera aleksandrytowego zastosowano specjalny opatentowany system chłodzenia DCDTM aerosolem kreonu spryskiwanego bezpośrednio przed impulsem lasera na skórę. Zabieg jest praktycznie niebolesny, nawet w miejscach najbardziej wrażliwych. Każdy zabieg jest inny – zależy to od rodzaju skóry, depilowanej powierzchni, ilości, gęstości i koloru włosów oraz wrażliwości pacjenta. Impulsy odczuwane są jak delikatne uszczypnięcia lub pieczenie. Czas trwania zabiegu zależy od powierzchni. Depilacja obu łydek trwa ok. 45-60 min., a zabieg na twarzy zajmuje kilkanaście minut.
Objawy niepożądane:
W rzadkich przypadkach mogą wystąpić stany zapalne wywołane efektem termicznym (oparzenie) oraz przebarwienia lub odbarwienia. Postępowanie po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu można pójść do domu. Czasem występuje nadmierne zaczerwienienie, niewielki obrzęk, pieczenie, świąd. W domu można nałożyć chłodny okład lub posmarować okolicę maśćmi typu Cicabio, Cicaplast, Cicalfate, Zinaplast, inne
Potrzeba czasu, żeby cebulka uwolniła włos. Część włosa tkwiąca w zniszczonej cebulce w naturalny sposób, w ciągu kilku dni wysunie się na zewnątrz. Tak, więc w większości przypadków pojawienie się bezpośrednio po zabiegu, na początkowo gładkiej skórze, ostrych włosków nie jest „odrostem”, ale wychodzeniem” kikutów” włosów z martwych cebulek.
W pielęgnacji po zabiegu można normalnie myć skórę wodą i mydłem oraz stosować dotychczasowe kosmetyki. Nie należy na własną rękę stosować leczniczych maści i zasypek.
Przeciwwskazane jest również opalanie miejsca po zabiegu przez co najmniej 4 tygodnie.
Miejsca po epilacji wystawione na słońce należy smarować kremem do opalania z filtrem SPF 50. Należy pamiętać, że w czasie przebywania na słońcu należy się smarować co 3-4 godziny.
Przez kilka dni po zabiegu nie używać spirytusu, toników alkoholowych, kremów złuszczających, peelingów i innych substancji drażniących.
Nie drażnić skóry mechanicznie ( obcisłe dżinsy – w przypadku epilacji bikini, dezodoranty w przypadku epilacji pach, itp).
Między kolejnymi zabiegami nie wolno stosować innych metod depilacji, gdyż powoduje to zmniejszenie skuteczności zabiegu, a w końcowym efekcie również ich większą liczbę niż mogła by być. Włosy można golić.
Wskazana jest kontrola po pierwszym zabiegu w czasie określonym przez lekarza.
Kolejne zabiegi
Ustalane są indywidualnie w zaleznosci od epilowanje okolicy i tempa wzrostu włosa. Najczęściej jest to okres 6-8 tyg przy pachach i twarzy, 2-3mies przy bikini, 3-6 mies przy nogach.
Laser aleksandrytowy to „ZŁOTY STANDARD EPILACJI”