Strona w budowie

REHABILITACJA

Oferujemy kompleksową diagnostykę funkcjonalną i motoryczną, kinezyterapię, zabiegi fizykoterapii, terapie manualne, specjalistyczne terapie fizjoterapeutyczne oraz osteopatyczne w ostrych i przewlekłych zespołach przeciążeniowych i pourazowych oraz spersonalizowany trening motoryczny w celu poprawy wydolności motorycznej i koordynacji. Nasze atuty to wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowana kadra, profesjonalny sprzęt, wszystko w jednym miejscu.

REHABILITACJA

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE I SPORTOWE

Indywidualne wkładki do butów

Zapewnienie prawidłowego wsparcia i komfortu wiąże się z przygotowaniem indywidualnych wkładek. Najbardziej dokładną i precyzyjną metodą ich wykonania jest formowanie wkładek termoplastycznych na bazie odcisku stóp w pozycji skorygowanej.

Dlaczego wkładki powinny być indywidualne?

– każda dysfunkcja w obrębie stóp może mieć skutek i powodować nasilenie dolegliwości bólowych w innych częściach ciała

– każda z naszych stóp ma indywidualny, unikalny kształt, przez co gotowe wkładki nigdy idealnie nie będą do nich dopasować

– nasze stopy nie są symetryczne, w konsekwencji czego może zostać zaburzony prawidłowy wzorzec chodu

Całość procesu powstawania wkładek musi zostać poprzedzone badaniem.

Na czym więc polega badanie stóp?

– wywiad

– badanie kliniczne

– badanie z użyciem plantokonturografu, podoskopu, maty tensometrycznej

Indywidualne wkładki do butów wykonane są bazując na materiałach i technologii francuskiej firmy Sidas- Podiatech. Jest to najwyżna jakość materiałów, dzięki czemu wkładki te są trwałe i odporne na przeciążenia mechaniczne. Materiały te pod wkływem wysokiej temperatury stają się plastyczne, co umożliwia ich formowanie i perfekcyjne dostosowanie ich do potrzeb danego Pacjenta.

Dla kogo?

Dla Pacjentów z wadami stóp i stawów skokowych:

– płaskostopie podłużne i poprzeczne

– niewydolność mięśniowo-więzadłowa

– koślawość

– szpotawość

– paluch koślawy (hallux valgus)

– modzele

– zapalenie rozcięgna podeszwowego

– nerwiak Mortona itp

Dzięki korekcji wyżej wymienionych dysfunkcji, poprzez przywrócenie prawidłowego ustawienia stopy, poprawie ulega rozkład obciążeń na podeszwie stopy oraz komfort dla samego Pacjenta.

Sportowców:

Dobór odpowiedniej wkładki wspomaga układ ruchu oraz motorykę w trakcie aktywności, pod kątem konkretnej dyscypliny sportowej, w efekcie czego poprawie ulega efektyność treningu.

Dzieci:

Znaczna niewydolność mięśniowo-więzadłowa, płaskostopie podłużne i poprzeczne, koślawość, wiotkość wielostawowa to tylko kilka z wielu dysfunkcji jakie mogą towarzyszyć naszym pociechom. Prawidłowe ustawienie stopy poprzez indywidualną wkładkę (oraz systematyczne ćwiczenia) dają możliwość odciążenia przeciążonych struktur, co za tym idzie daje to możliwość przebudowy tkanki, by wraz ze wzrostem dziecka stopa prawidłowo się rozwijała.

Poznaj naszą klinikę

Hipoksja
IMG_0307
IMG_0403
IMG_0425

    Skontaktuj się z Nami